نکات سفر به ارمنستان

مقالات دکتر مسعود طاهری


سفر به ارمنستان:

هدف از این مقاله ، اطلاع رسانی است به هموطنانی که قصد مسافرت به ایروان ارمنستان را دارند. توسط تجربیات شخصی دکتر مسعود طاهری گردآوری شده است.

سفر به ایروان:

ایروان با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر شهری کوچک و تمیز،با مردمی درستکار و راستگو است.

یکی از بهترین هتل ها در ایروان:

محل استقرار ما هتل هیلتون ایروان ، هتلی تمیز و مرتب با کادری محترم بود. چهار ستاره است (چون استخر نداره ) سکوت و آرامش در هتل برقراره. مسواک و خمیر دندان و تیغ ژیلت با خود ببرید. هر روز اطاقها مرتب و تمیزمیشوند و صبحانه هم متنوع است . مکان هتل در مرکز شهر واقع شده و دسترسی به اکثر مکان های تفریحی شهر سریع و آسان و پیاده امکان پذیره. میدان جمهوری Republic یا میدان اصلی شهر حدود 10 دقیقه با هتل فاصله داره.

تاکسی های گردشگری در ایروان:

میتونید تاکسیهایی که تور جاهای دیدنی می برند را در میدان جمهوری ببینید.این تاکسی ها به مراتب مناسب تر از تورهای شرکتی هستند. البته باید در باره این آثاری که می خواهید ببینید در اینترنت مطالعه داشته باشید یا از دستگاههایی که در محل آثار تاریخی جهت معرفی آثار تاریخی ایروان کرایه میدهند استفاده کنید .

فروشگاه های ایروان :

در اطراف میدان جمهوری فروشگاهها, رستورانها و فست فودهای زیادی وجود داره . در ابتدای خیابان Tigran mets یک رستوران ایرانی هست کیفیت غذا نسبتا خوب و قیمتش هم مناسبه. مراکز خرید متعدد در شهر هست که بزرگترین و بهترینشان Yerevan mal یا ایروان مال است. لباسهای برند میتونید پیدا کنید اگر چرخی بزنید بعضی فروشگاهها تا 70 درصد تخفیف هم دارند. از دیگر بازارها ، دالما مال ، مرکز خرید تشیر استریت شاپینگ ، نورس اونیو و…در اینترنت لیست کامل مراکز فروش هست.

موزه ایروان:

در نزدیکی میدان جمهوری موزه تاریخی ارمنستان و کارخانه شراب سازی هست که دیدنشان خالی از لطف نیست.

صرافی در ایروان:

برای تعویض ارز ، در مراکز تجاری زیاد صرافی می بینید ولی بهترینهاشون در فروشگاههای زنجیره ای SAS هستند در نیمه اول فروردین یک دلار حدود 476 تا 486 درام متغیر بود به پول ما 480 تا 550 ریال .(بسته به محلی که دلار را تبدیل میکنید داره)

برآورد هزینه یک روز زندگی در ایروان ارمنستان برای ایرانی ها:

برای برآورد هزینه ، نسبت هزینه روزانه حدود 1.5 برابر هزینه در ایرانه. هزینه اجاره ساختمان نسبت به ایران کمتره.
هزینه تاکسی: 1000-1300درام ، اتوبوس 259 درام ، قیمت یک لیتر بنزین 5200 درام ، ساندویچ 1500-1000 درام ، آب معدنی کوچک 250 درام ، اکبر جوجه 4000 درام ، سلطانی 4000 درام ، چلوکباب کوبیده و جلو جوجه 3000 درام ، در هتل خوراک مرغ حدود 5000 درام ، در فودکورت مراکز خرید : KFC ساندویچ 3000 درام ، بستنی 800 درام.

دریاچه سوان ایروان:

دریاچه سوان یکی از محلهای دیدنی است که پیشنهاد میکنم ازش دیدن کنین. در این محل غذا فو ق العاده گرونه ، ماهی دریاجه سوان 52000 درام و کباب جنجه گوشت گاو 50000 درام . البته در اینجا برای سبزی خوردن یا لیمو کنار غذاتون هم هزینه دریافت میشه.

 

بدون شرح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *